چگونه یک دوست خوب برای خود انتخاب کنیم؟

مسلما پیدا کردن یک دوست خوب کار چندان ساده ای نیست،در وهله اول ممکن است با دیدن یک شخص احساس کنیم که او می تواند یک دوست خوبی برای ما باشد!ولی به احتمال زیاد این احساس ما درست نیست.

ما می خواهیم کسی را بعنوان دوست برای خود انتخاب کنیم  که بتوانیم با او بعضی مواقع درد دل کنیم واز مشکلات کاری و زتدگی با او صحبت کنیم و گاهی مواقع هم از او راهنمایی بخواهیم و خلاصه کلام این است که او برای ما سودمند واقع شود نه اینکه به ما ضرر برساند.

دوستی می تواند به دلایل مختلفی برای ما ایجاد شود،ممکن است او همکلاسی ما باشد و یا همکار ما و یا اینکه همسایه ما باشد یا از آشنایان دور ویا حتی فامیل ما باشدویا بطور تصادفی و یا به هر دلیل دیگری ولی هدف اینست که ما می خواهیم با یک نفر ارتباط دوستی برقرار کنیم.

لازم به ذکر است که دوستی هایی که در کوتاه مدت اتفاق می افتد با احتمال بالا بعد از مدتی به جدایی نیز خواهد انجامید،چون اکثر این گونه روابط معمولا بدون مطالعه و فی البداهه انتخاب می شوند.

زمینه های دوستی نیز مختلف می باشد ممکن است ما با یک نفر دوست می شویم چون احساس می کنیم او در یک زمینه از ما برتری دارد مثلا با یک مکانیک  یا یک کارمند بانک ویا حتی با یک بلیط فروش! چرا چون احساس میکنیم او بالاخره یک جایی به درد ما می خورد و بهتر است با او ارتباط دوستی برقرار کنیم!

مهمترین اصل در دوستی اینست که بایستی دوستی دو طرفه باشد یعنی هر چه که بر خود می پسندیم سعی کنیم برای او نیز بپسندیم وبالعکس.دومین شرط این است که سعی کنیم گذشت را چاشنی کارهای خود قرار دهیم و از هر چیز کوچکی که در روابط اتفاق می افتد بلافاصله قهر نکنیم و حق را به خود ندهیم وسومین نکته این است که زود قضاوت نکنیم!

بگذاریم ببنیم علت این کار چه بوده شاید موجه باشد!و همچنین بهتر ایست در دوستی ریاست بازی را کنار بگذاریم چون هیچ کسی مجبور نیست که دوست ما باشد.!